اخبار سايت

4 هزار نفر در مناطق در تدوین بسته راهنمای عمل مدرسه برای اجرای سند فعالیت می‌کنند

 
عکس مدیریت سایت
4 هزار نفر در مناطق در تدوین بسته راهنمای عمل مدرسه برای اجرای سند فعالیت می‌کنند
از مدیریت سایت در پنج‌شنبه، 11 مهر 1398، 8:28 عصر
 

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش اعلام کرد؛
4 هزار نفر در مناطق در تدوین بسته راهنمای عمل مدرسه برای اجرای سند فعالیت می‌کنند

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش گفت: 4 هزار نفر در مناطق در تدوین بسته راهنمای مدرسه برای اجرای سند فعالیت می‌کنند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، رضا مددی مشاور وزیرآموزش‌وپرورش صبح امروز در نشست با نمایندگانی از حوزه‌های ستادی در مورد اجرای برنامه‌های سند تحول در سال ۹۸اظهارکرد: نیاز است تا بدنه آموزش‌وپرورش با اسناد بالادستی حوزه تعلیم و تربیت آشنایی داشته باشد و وزارت آموزش‌وپرورش موظف است تمامی فعالیت‌های خود را بر اساس سند تحول انجام دهد. به همین علت در طول شش سال گذشته با تغییر ساختار دوره‌های تحصیلی، کتاب‌های درسی و ... مرحله اول تحول در آموزش‌وپرورش اتفاق افتاده است.

وی افزود: تفاوت اساسی اجرای سند تحول در سال ۹۸با سال‌های دیگر در این است که زیر نظام‌های سند تحول در سال 97 توسط شورای عالی آموزش‌وپرورش مصوب و ابلاغ شد لذا ازنظر برنامه اجرایی در سال 98 مشکلی نداشتیم درصورتی‌که در سال‌های گذشته برنامه‌های اجرایی مصوب شورای عالی آموزش‌وپرورش را نداشتیم.

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش به تفاوت دیگر برنامه اجرایی سند تحول در سال 98 اشاره کرد و گفت: چندین تکلیف دیگر هم داریم ازجمله یکپارچه‌سازی برنامه‌ها که باید در کمیته مستندسازی اتفاق بیفتد لذا به مدرسه و استان‌ها فقط یک مجموعه برنامه ارسال می‌شود و مانند سال‌های گذشته بخشنامه‌های مکرر و متعدد به مدارس نمی‌رود که این مورد صدور بخشنامه‌های متعدد توسط ستاد یکی از انتقادهای استان‌ها بوده است.

وی افزود: ادارات مناطق هم ابلاغ برنامه‌های تفکیکی به مدارس نمی‌توانند داشته باشند در همین راستا ادارات آموزش‌وپرورش مناطق و شهرستان‌ها با بهره‌گیری از برنامه‌های ابلاغی ستاد و استان نسبت به تدوین بسته‌های هماهنگ راهنمای عمل مدارس و ابلاغ آن به مدارس اقدام و از ابلاغ برنامه‌ها به تفکیک واحدها خودداری می‌کنند و در همین راستا تمامی اعتبارات تعلق‌گرفته باید صرف برنامه‌های سال ۹۸شود.

وی گفت: در راستای اجرای سند تحول تاکنون به ۲۷استان کشور رفته‌ایم و در۶۵۰منطقه آموزشی به مدیران، معاونین و روسای ادارات و کارشناسان آن استان‌ها نحوه اجرای سند تحول را آموزش داده‌ایم و بیش از۲۰۰۰معاون پرورشی و آموزشی در۶۵۰منطقه آموزشی در نشست‌های ما حضورداشته‌اند و آموزه‌های لازم را فراگرفته‌اند.

مددی افزود: در حال حاضر بیش از۴۰۰۰نفر در۷۲۴منطقه آموزشی در حال آماده‌سازی بسته راهنمای مدرسه برای آموزش اجرای سند تحول هستند تا بسته یکپارچه سند تحول برای اجرا با توجه به نیازها و شرایط هر منطقه به مدرسه برود.